Najlepiej uczynić to na przykładzie. Dziecko bowiem chłonie wiedzę od innych. Jeżeli uświadomimy mu, że zwierzęta to nie są przedmioty, które, gdy nam się znudzą możemy wyrzucić do śmietnika, nauczy się on miłości i troski o te piękne istoty. Doskonałą pozycją, którą można posłużyć się w takim przypadku jest książeczka autorstwa Holly Webb zatytułowana “Zorza, sowa śnieżna. Zaopiekuj się mną (www.taniaksiazka.pl)

Laura ratuje gniazdo sów

Bohaterką tej wzruszającej historii jest Laura. Dziewczynka spędza właśnie czas ze swoimi dziadkami w szkockich górach. Pewnego razu zauważa ona przelatującą niedaleko piękną, białą sowę śnieżną i niewiele myśląc podąża jej śladem. Gdy dziewczynka wchodzi za sową do lasu, rozpoczyna się jej pełna magii przygoda. Okazuje się, że Laura przenosi się o sto lat w przeszłość. Tam bardzo szybko zaprzyjaźnia się ze swoją rówieśniczką o imieniu Amelia. Amelia wyjawia Laurze, że jej okrutny kuzyn zamierza zniszczyć gniazdo sów, które znajduje się w pobliskim lesie. Bohaterka naszej opowieści uświadamia sobie, że gniazdo to należy do jej sowy, której dała na imię Zorza. Dziewczynka musi uchronić gniazdo przed atakiem ze strony chłopca, lecz jak to uczynić, gdy Laura musi wrócić do przyszłości?

Piękne historie pełne miłości do zwierząt

Omawiana książeczka należy do cyklu powieści dla najmłodszych, który zatytułowany jest “Zaopiekuj się mną”. Holly Webb we wzruszający i piękny sposób uczy w swoich książkach dzieci miłości, troski oraz odpowiedzialności za zwierzęta. Każda książka cyklu dotyczy innego zwierzęcia. Seria “Zaopiekuj się mną” bije rekordy popularności na świecie, w tym także i w naszym kraju. 

Książeczki Holly Webb skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Są doskonałe jako pomoc przy nauce czytania. Każda książeczka napisana jest przystępnym, prostym językiem, który dostosowany jest do wieku odbiory/ Książka wypełniona jest też wieloma ilustracjami, które pobudzają wyobraźnię najmłodszych czytelników, a duża czcionka ułatwia lekturę.