Naucz dziecko miłości do zwierząt

Książki dla dzieci powinny spełniać jedno, za to bardzo ważne zadanie. Oprócz dawania dzieciom rozrywki powinny także je edukować.  Z zadania tego w sposób mistrzowski wywiązała się Holly Webb w swojej książce zatytułowanej “Zorza, sowa śnieżna. Zaopiekuj się mną szybka wysyłka“.

Krótki rys fabularny

Bohaterką tej powiastki jest Laura, dziewczynka przebywa ze swoimi dziadkami w górach. Dziecko zafascynowało się latającą w pobliżu białą sową śnieżną. Laura postanawia udać się śladem sowy do mieszczącego się w pobliżu lasu. Tutaj rozpoczyna się jednak jej niezwykła, pełna magii przygoda. Dziewczynka cofa się w czasie o sto lat i zaprzyjaźnia się z dziewczynką o imieniu Amelia. Amelia próbuje powstrzymać swojego starszego kuzyna przed skrzywdzeniem sów, które mają w lesie swoje gniazdo. Laura zdaje sobie w tym momencie sprawę, że pisklęta należą do jej sowy, którą nazwała Zorza. Dziewczynka postanawia pomóc Amelii i zatrzymać okrutnego chłopca. Jak to jednak uczynić, skoro Laura musi wrócić do swoich czasów?

Niezwykłe historie o pięknej przyjaźni

Seria książek “Zaopiekuj się mną” to bestsellerowy cykl autorstwa Holly Webb. Książki z cyklu rozchodzą się na całym świecie w ogromnych nakładach. Można w nich znaleźć piękne oraz wzruszające historie, które traktują o przyjaźni dzieci ze zwierzętami. Książeczki Holly Webb dają najmłodszym nie tylko rozrywkę, ale uczą empatii, troski oraz odpowiedzialności za zwierzę. Uczą dzieci piękna natury i tego, że zwierzęta nie są przedmioty, których możemy pozbyć się, gdy nam się znudzą. 

Książeczki z cyklu “Zaopiekuj się mną” skierowane są zwłaszcza do dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Książki odpowiednie są dla dziecka w wieku od 6 do 8 lat. Każda książki z serii charakteryzuje się prostym tekstem, który każde dziecko może łatwo przyswoić oraz dużą czcionką. Atutem książeczek są także liczne ilustracje, które pozwalają dziecku rozwijać wyobraźnię oraz jeszcze bardziej wciągają młodego czytelnika.