Każda książka dla dzieci powinna spełniać jeden bardzo ważny cel – edukować dziecko. Oczywiście edukacja powinna odbywać się w taki sposób, aby nie zniechęcić dziecka do lektury danej książki. Zabawę i edukację w sposób wyśmienity połączyła pani Holly Webb. Autorka książeczki dla dzieci zatytułowanej “Zorza, sowa śnieżna. Zaopiekuj się mną”. 

Krótki zarys fabuły

Bohaterką niniejszego dzieła jest Laura, dziewczynka spędza czas z dziadkami w szkockich górach. Pewnego razu jej wzrok przykuwa piękna, biała sowa śnieżna. Dziewczynka zafascynowana tym zwierzęciem postanawia udać się za nią i wchodzi do pobliskiego lasu. Okazuje się, że to początek wspaniałej, magicznej przygody. Laura przenosi się w przeszłość, gdzie bardzo szybko zaprzyjaźnia się ze swoją rówieśnicą – Amelią. Amelia wyjawia naszej bohaterce, że próbuje powstrzymać swojego okrutnego kuzyna przed zniszczeniem gniazda sów, które mieści się w lesie. Laura szybko uświadamia sobie, że gniazdo należy do sowy, za którą podążała. Postanawia zrobić co w jej mocy, aby zapobiec tragedii. Jak jednak to uczynić, gdy bohaterka musi wrócić do swojego świata?

Naucz dziecko miłości do zwierząt

Seria “Zaopiekuj się mną” to cykl powiastek dla dzieci autorstwa Holly Webb, które biją rekordy popularności. Powoli stają się coraz bardziej znane także i w Polsce. To piękne, a zarazem wzruszające historie, które przedstawiają przyjaźń dzieci i zwierząt. W każdej historyjce mamy do czynienia z innym zwierzątkiem. Książeczki uczą troski, odpowiedzialności i miłości do zwierząt. Uczą, że zwierzę nie jest przedmiotem, który można wyrzucić, gdy nam się znudzi.

Książki skierowane są do dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Grupą docelową są najmłodsi w wieku od 6 do 8 lat. Książka jest napisana w sposób niezwykle łatwy i dostosowany do wieku odbiorcy. Książeczki mają dużą czcionkę oraz niezwykle dużo ilustracji, które wpływają na pobudzenie wyobraźni młodych odbiorców.